Dzienny rekord wolumenu zwiększył się o 36% na Bakkt Bitcoin Futures

Bakkt jest regulowanym powiernikiem kryptologicznym i platformą handlową, będącą własnością Intercontinental Exchange lub IC. W dniu dzisiejszym Bakkt przedstawił raport na temat swoich fizycznie rozliczanych kontraktów terminowych na Bitcoin Bank (BTC) i ich dziennych wolumenów handlowych.

Wzrost o 36% w stosunku do poprzedniego dziennego wolumenu obrotu.

16 września 2020 roku Bakkt ujawnił, że w ciągu jednego dnia platforma zdołała obrócić ponad 200 mln dolarów kontraktami BTC. Jest to o 36% więcej niż poprzedni rekord, co oznacza, że w ciągu jednego dnia platforma zdołała obrócić ponad 200 mln dolarów na kontraktach BTC.

Skew, kryptoński agregator danych rynkowych, dał do zrozumienia, że ten rekordowy wynik jest w przybliżeniu dwukrotnie wyższy od średnich dziennych wolumenów, jakie Bakkt podawał do tej pory we wrześniu.

Duże plany spadające (Relatywnie) Krótko mówiąc

W przeszłości Bakkt był traktowany jako katalizator dla hossy na rynku kierowanym przez graczy instytucjonalnych na całym świecie, ale nie udało mu się wywrzeć tak dużego wpływu, jak pierwotnie przewidywano w przypadku instrumentów pochodnych Bitcoin. W styczniu tego roku na giełdzie były nawet długotrwałe okresy całkowitego braku aktywności. Jednak wolumeny te zaczęły ostatnio rosnąć w stałym tempie, co sugeruje, że podmioty instytucjonalne zaczynają się rozgrzewać do idei gry wokół z Bitcoin kontraktów terminowych.

Kontrakty Bitcoin „rozliczane fizycznie“, typu Bakkt, to taki, w którym kontrakt terminowy jest, jak sama nazwa wskazuje, rozliczany z samym składnikiem aktywów, a nie ze środkami pieniężnymi.

Wielu analityków zwraca jednak uwagę, że większość kontraktów w ramach Bakkt została tylko zrolowana, a tylko niewielka część transakcji decyduje się na otrzymanie odpowiedniego Bitcoinu po wygaśnięciu ich kontraktów.

Pozyskiwanie gruntu

Nawet z nowym impetem, Bakkt zyskał, wszechczasowy haj giełdy nadal blednie w porównaniu z działalnością handlową giełd wagi ciężkiej. Na przykład kontrakt wieczysty BTC-USDT dla Binance’a zdołał wygenerować 2,65 miliarda dolarów w handlu. Pozostałe 74 pary kontraktów terminowych w ramach giełdy zdołały łącznie wypchnąć 5,96 miliarda dolarów.

103 pary kontraktów futures, które oferuje giełda Huobi, wygenerowały imponujące dzienne obroty na poziomie 5,48 miliarda dolarów.

Dotyczy to również podobnego kontraktu wieczystego BTC-USD, który sam osiągnął wartość 1,28 miliarda dolarów. Kontrakt wieczysty BTC-USD na OKEx osiągnął dziś wolumen obrotu 516 milionów dolarów, a sama giełda zyskała w sumie 2,72 miliarda dolarów z 488 par kontraktów terminowych.

Należy jednak zauważyć, że Bakktowi udało się dziś pokonać Deribita. Kontrakty BTC-USD na Deribit osiągnęły łączny dzienny wolumen obrotu na poziomie 168 mln dolarów, co świadczy o tym, że Bakkt poczynił pewne postępy.